Lapse sünnipäev kodus 2021

Lapse sünnipäeva planeerimine on alati lõbus. Lapse sünnipäev kodus võib aga kujuneda arvatust keerukamaks. Õnneks on mõned väga lihtsad peoideed, mis võimaldavad teil oma lapse sünnipäeva kodus kergelt pidada. Kõik vanemad soovivad, et lapse sünnipäevapidu oleks lõbus, lihtne ja meeldejääv sündmus, mis ei kahjusta teie pangakontot – kuid laste siseruumides lõbustamine pole kunagi nii lihtne, kui lasta neil murul ringi joosta. Trikk seisneb selles, et lapsed hoiavad end hõivatud. Siit saad häid näpunäiteid ja mõtted, mida tasuks tähele panna.

Enne lapse sünnipäeva algust

Võite kutsed välja saata kaks-kolm nädalat ette. Kui on vähegi aega, siis tänapäeval on eriti ägedad paberkandjal kutsed, ise midagi meisterdatud või lapse pildiga midagi toredat arvutis kujundatud. Sünnipäevalaps on nii põnevil, kui näeb kõiki külalisi, kuid toreda peo korraldamisel on oluline silmas pidada mõningat praktilisust. Heeliumiga täidetud õhupallid ja muud peotarbed tuleks ka eelnevalt välja vaadata ja tellida.

Kui soovite veenduda, et lapse sünnipäev kodus kulgeb ilma probleemideta, peaksite heeliumiga täidetud õhupalle ostma spetsialiseeritud edasimüüjalt. Heeliumõhupallide maksumus sõltub vajalikust kogusest, kuid tavaliselt on see mõistlik kulu. Õhupallid kestavad, seega on lapsel rõõmu pikemaks ajaks.

Olenevalt kodu suurusest on tore kaunistada juba kas sissesõiduteed, maja ust või korteri ust. Lastel tekib juba väike elevus enne kohalejõudmist ja tuju on hea.

Vanematele boonuseks

Lapse sünnipäev kodus võib kesta terve päeva. Vajadusel saab hajutada külaliste saabumist nii täiskasvanute kui laste osas. Väikeste laste puhul on ehk parem, kui on mõned lapsed korraga, nii ei teki liigset sagimist ning saab kõikidega piisavalt mängida. Samuti on hea, kui lapse sünnipäev kodus kestab terve päeva, sest siis saavad pisemad päeval puhata. Täiskasvanud saavad rahulikult lobiseda ja me kõik ju teame, kuidas aeg kipub kiirelt minema, kui on hea seltskond ning juttu jätkub kauemaks.

Lapse sünnipäeva kodus pidamisega õpivad lapsed oma asju jagama, võõrustavad külalisi ja alati saadetakse nad heatujuliselt aknal lehvitades. Nad näitavad hea meelega oma kodu ja ollakse alati valmis külalisi uuesti vastu võtma.

Teemapidu

Dekoratsioonidele on hea lisada mõned mängud, mida lapsed saavad mängida. Kui väga pole aega mõelda või on ruumi vähem, siis üks variantidest on korraldada teemapidu. Lapsel on kindlasti mõni südamelähedale tegelaskuju või teema, keda ta sooviks mängida. Sellega võtate endalt veidi kohustusi vähemaks ning külalistel on ka eelnevalt põnev ettevalmistusi teha. Lapse sünnipäev kodus on saanud märkamatult uue tähenduse.

Lisaks võite kaaluda võistluse korraldamist, kus on välja pandud soovi korral väiksed auhinnad. Lastel võib vahel tekkida väike kadedus või kurbus, kuna nemad andsid kingi, siis sünnipäevalaps võib anda kõigile peo lõppedes midagi kaasa. Olgu selleks siis veepüstol, värviraamat või helkur. Veelgi parem hoides raha kokku on anda igale lapsele lahkudes üks heeliumiga täidetud õhupall. Tore pidu jääb siis ka külalisele pikemaks ajaks meelde.

Paigutus ja kaunistamine

Kui plaanite lapse sünnipäeva kodus pidada, peate kaaluma ka seda, kuidas heeliumiga täidetud õhupallid paigutada. Saate kaunistada tube lastes õhupallid vabalt lakke. Hea mõte oleks siis hoida uksi – aknaid suletuna, kuna tuuletõmbuse tõttu võivad nad kiirelt minema lennata. Samuti liigniiskus ja tuuletõmbus vähendavad hõljumisaega.

Lapse sünnipäev kodus saab kujuneda veelgi toredamaks, kui heeliumiga täidetud õhupallid siduda toolidele ja laudadele. Kui õhupallid on kenasti paigutatud, ei jää nad peo kulgedes kellelegi jalgu ega lähe katki.

Tants ja trall

Kõigile meeldib muusika. Ole veendunud, et sul on välja vaadatud laste vanusele sobilik muusika ja list eelnevalt kokku pandud. Kui pidu toimub õues, siis on hea mängida muusikaga erinevaid liikumismänge. Tubane disko on ka alati laste lemmik, veel enam, kui on olemas ka diskopall või äge valgustus. Tants ja trall väsitab lapsi ja energiakulu söödud magusast on kiirelt kadumas. Seda lihtsam on vanematel, kes peavad mudilased aegsalt magama saama. Sinu lapse sünnipäev kodus saab sisse suure hoo ja kõigil on suurepärane olla.

Mida kingiks tuua

Tihtipeale on lastel mänguasju rohkem kui küllaga. Vanematel tasuks arutada enne lapse sünnipäeva kättejõudmist oma lapsega, mida ta endale kingiks soovib. Vahel on selleks mõni suurem asi, mispuhul on hea kingiks küsida raha. Teinekord on lapsel soove rohkem ja saab hõlbsalt pisemad asjad jagada külaliste vahel ära. Külalistel on tunduvalt lihtsam, kui sünnipäeva kutsel on juba väike vihje kingi kohta kas siis üldiselt või personaliseeritult.

Veel tähelepanekuid

Meeles peaks veel pidama, et kõigil võib tulla ette ootamatusi, niiet on parem külalistele anda saabumiseks ajavahemik, mitte kindel kellaaeg. Samuti tuleb kutsele märkida peo kestvus, et vanemad oskaks arvestada järeletulemisaega. Kindlasti paluge sünnipäeva läbiviijal end külalistele tutvustada, et nad teaks kelle poole abi või muu soovi korral pöörduda. Laste puhul eriti oluline on ka näidata, kus asub vannituba. Kui kellelgi on vaja vannituba kiirelt üles leida, veenduge, et ta ei raiskaks aega selle leidmiseks. Selliseid õnnetusi ei soovi ükski laps ega vanem.

Tore on vaadata pärast pilte ja meenutada koosviidetud aega seda nii lastel kui täiskasvanutel. Veel on vahva teha sünnipäevast video, kui näiteks toimub mõni mäng või sünnipäevalaulu laulmine. Selle jagamine ka kõikidele osalejatele teeb meele rõõmsaks, kui lapse sünnipäev kodus on peetud ja aega juba möödas.

Need väikesed detailid aitavad aga tagada peo õnnestumist. Kui korraldate lapse sünnipäeva oma kodus, proovige kaasata kõiki pereliikmeid – isegi vanemaid -, et kõik saaksid lõbutsemisest osa võtta.

Lapse sünnipäev kodus võib kujuneda aasta parimaks koosveedetud ajaks.

Leave a Comment